ALL TIMES IN GMT (EST -5)
FOOTBALL | RUGBY | CRICKET | MOTOR
BOXING/MMA/WWE | GOLF | TENNIS
GAA | DARTS | SNOOKER | HORSE RACING | ATHLETICS/CYCLING
20-1 - Saturday : ALL TIMES IN GMT (EST -5)
Time (GMT) Event Name Channel(s)
*** AUSTRALIAN OPEN SCHEDULE AFTER TODAYS LISTINGS ***
12pm | La Liga: Espanyol v Sevilla | K NS / Sky Sports Football
12:15pm | FA Cup: Aberdeen v St Mirren | Game Zone 6
12:30pm | *Match Day*: Brighton & Hove Albion v Chelsea | MD 1 / NBCSN / SportsNet East / SportsNet Ontario / SportsNet Pacific / SportsNet West / beIN Sports 11 / K PM / Sky Sports Main Event / Sky Sports Premier League
1pm | Champions Cup: Glasgow Warriors v Exeter | Game Zone 7 / SportsNet World / BT Sport 3
1pm | Champions Cup: Montpellier v Leinster | Game Zone 8 / Sky Sports Action
1:15pm | Snooker: Master Snooker - Semi-Final 1 | Game Zone 9 / BBC One / EuroSport 2
2:30pm | Bundesliga: Hoffenheim v Bayer Leverkusen | Fox Sports 1
3pm | *Match Day*: Arsenal v Crystal Palace | MD 2 / SportsNet East / SportsNet Ontario / SportsNet Pacific / SportsNet West / K NS
3pm | *Match Day*: Burnley v Manchester United | MD 3 / TSN 4 / beIN Sports 11 / K PM
3pm | *Match Day*: Everton v West Bromwich Albion | MD 4 / SportsNet World
3pm | *Match Day*: Leicester City v Watford | MD 5 / TSN 1
3pm | *Match Day*: Stoke City v Huddersfield Town | MD 6 / TSN 5
3pm | *Match Day*: West Ham United v AFC Bournemouth | MD 7 / SportsNet One / beIN Sports 12 / K PC
3pm | Championship: Aston Villa v Barnsley | Game Zone 10
3:15pm | La Liga: Atletico Madrid v Girona | beIN Sports USA
3:15pm | Champions Cup: Saracens v Northampton | Game Zone 11 / beIN Sports 12 / BT Sport 3
3:15pm | Champions Cup: Clermont Auvergne v Ospreys | Game Zone 12 / BT Sport 2
5:30pm | *Match Day*: Manchester City v Newcastle United | MD 8 / TSN 4 / TSN 5 / beIN Sports 11 / K PM / BT Sport 1
5:30pm | Championship: Sheffield Wednesday v Cardiff City | Game Zone 13 / Sky Sports Football / Sky Sports Main Event
5:30pm | Bundesliga: Hamburg v FC Cologne | BT Sport 2
5:30pm | La Liga: Villarreal v Levante | K PC
5:30pm | Champions Cup: Llanelli Scarlets v Toulon | Game Zone 14 / SportsNet World / Sky Sports Action
5:30pm | Champions Cup: Benetton Treviso v Bath | Game Zone 15 / beIN Sports 12 / BT Sport 3
7pm | Snooker: Master Snooker - Semi-Final 2 | Game Zone 16 / BBC Two / EuroSport 2
7:45pm | La Liga: Las Palmas v Valencia | K PM / Sky Sports Football / Sky Sports Main Event
8pm | Challenge Cup: Stade Francais v Edinburgh | Game Zone 17 / SportsNet World / BT Sport 3
11pm | Florida Cup: Legia Warsaw v Atletico Nacional | Game Zone 18
11:30pm | UFC 220: Miocic v Ngannou - Fight Pass Prelims | PPV 1
- - -
*** Australian Open Tennis Tournament - Day 6 ***
12am-10am | Third Round | EuroSport 2
12am-10:30am | Court 1 | Game Zone 2
12am-10:30am | Court 2 | Game Zone 3
12am-10:30am | Court 3 | Game Zone 4
12am-10:30am | Simulcast | Game Zone 5
12am-12pm | Third Round | Game Zone 1 / TSN 3
12am-1:30pm | Third Round | EuroSport 1
2am-12pm | Third Round | ESPN 2
3:30am-12pm | Third Round | TSN 1 / TSN 4 / TSN 5



ALL TIMES IN GMT (EST -5)
FOOTBALL | RUGBY | CRICKET | MOTOR
BOXING/MMA/WWE | GOLF | TENNIS
GAA | DARTS | SNOOKER | HORSE RACING | ATHLETICS/CYCLING
21-1 - Sunday : ALL TIMES IN GMT (EST -5)
Time (GMT) Event Name Channel(s)
*** AUSTRALIAN OPEN SCHEDULE AFTER TODAYS LISTINGS ***
12am | Bellator 192: Lima v MacDonald - Prelims | Game Zone 19
1am | UFC 220: Miocic v Ngannou - Prelims | PPV 2 / Fox Sports 1 / Fight Network / TSN 2 / BT Sport 2
2am | Boxing: Spence JR v Peterson | Game Zone 20 / Showtime / BoxNation
2am | Bellator 192: Lima v MacDonald | Game Zone 19
2am | Boxing: Barrionuevo v Veron II | Game Zone 21
3am | UFC 220: Miocic v Ngannou | PPV 3 / BT Sport 2
3:20am | ODI: Australia v England | Game Zone 22 / Willow Cricket / BT Sport 1
11am | La Liga: Deportivo Alaves v Leganes | K PM / Sky Sports Mix
11:30am | Serie A: Atalanta v Napoli | BT Sport 2 / eir Sport 1
12pm | FA Cup: Fraserburgh v Rangers | Game Zone / Sky Sports Football / Sky Sports Main Event
1pm | Champions Cup: Munster v Castres | Game Zone / SportsNet World / Sky Sports Action
1pm | Champions Cup: Leicester v Racing 92 | Sky Sports Arena
1pm | Snooker: Master Snooker - Final | Game Zone / BBC Two / EuroSport 2
2pm | Serie A: Lazio v Chievo | BT Sport 1
2pm | Serie A: Sampdoria v Fiorentina | eir Sport 1
2pm | Ligue 1: Nice v St Etienne | BT Sport ESPN
2:05pm | FA Cup: Hearts v Hibernian | Game Zone / Sky Sports Football / Sky Sports Main Event
2:30pm | Bundesliga: Bayern Munich v Werder Bremen | Game Zone / BT Sport 3
3:15pm | La Liga: Real Madrid v Deportivo La Coruna | Game Zone / beIN Sports USA / K PC
3:15pm | Champions Cup: Wasps v Ulster | Game Zone / SportsNet World / BT Sport 2
3:15pm | Champions Cup: La Rochelle v Harlequins | Sky Sports Action
4pm | *Match Day*: Southampton v Tottenham Hotspur | MD 1 / NBCSN / TSN 1 / TSN 4 / beIN Sports 11 / K PM / Sky Sports Main Event / Sky Sports Premier League
4pm | Ligue 1: Monaco v Metz | BT Sport ESPN
5pm | Serie A: Cagliari v AC Milan | BT Sport 1 / eir Sport 1
5pm | Bundesliga: Schalke 04 v Hannover 96 | BT Sport 3
5:30pm | La Liga: Real Sociedad v Celta de Vigo | K PC / Sky Sports Football
7pm | Snooker: Master Snooker - Final | Game Zone / BBC Two / EuroSport 2
7:45pm | Serie A: Inter Milan v Roma | BT Sport 1 / eir Sport 1
7:45pm | La Liga: Real Betis v Barcelona | Game Zone / beIN Sports USA / K PM / Sky Sports Football
8pm | Ligue 1: Lyon v Paris St Germain | Game Zone / beIN Sports 11 / BT Sport 3 / eir Sport 1
- - -
*** Australian Open Tennis Tournament - Day 7 ***
12am-10am | Round of 16 | EuroSport 2
12am-10:30am | Court 1 | Game Zone 2
12am-10:30am | Court 2 | Game Zone 3
12am-10:30am | Court 3 | Game Zone 4
12am-10:30am | Simulcast | Game Zone 5
12am-12pm | Round of 16 | Game Zone 1 / TSN 5
12am-1:30pm | Round of 16 | EuroSport 1
2am-12pm | Round of 16 | ESPN 2
5am-12pm | Round of 16 | TSN 1 / TSN 4



ALL TIMES IN GMT (EST -5)
FOOTBALL | RUGBY | CRICKET | MOTOR
BOXING/MMA/WWE | GOLF | TENNIS
GAA | DARTS | SNOOKER | HORSE RACING | ATHLETICS/CYCLING
22-1 - Monday : ALL TIMES IN GMT (EST -5)
Time (GMT) Event Name Channel(s)
*** AUSTRALIAN OPEN SCHEDULE AFTER TODAYS LISTINGS ***
3am Twenty20I: New Zealand v Pakistan Sky Sports Cricket / Sky Sports Main Event
7:45pm | Serie A: Juventus v Genoa | beIN Sports USA / beIN Sports 12 / BT Sport 1
8pm *Match Day*: Swansea City v Liverpool MD 1 / NBCSN / SportsNet World / beIN Sports 11 / K PM / Sky Sports Main Event / Sky Sports Premier League
8pm La Liga: Eibar v Malaga K PC / Sky Sports Football
- - -
*** Australian Open Tennis Tournament - Day 8 ***
12am-6am Round of 16 EuroSport 1
12am-10:30am Court 1 Game Zone 2
12am-10:30am Court 2 Game Zone 3
12am-10:30am Court 3 Game Zone 4
12am-10:30am Simulcast Game Zone 5
12am-12pm Round of 16 Game Zone 1 / TSN 4 / TSN 5
2am-12pm Round of 16 ESPN 2 / TSN 1 / TSN 3
8am-11:30am Round of 16 EuroSport 1



ALL TIMES IN GMT (EST -5)
FOOTBALL | RUGBY | CRICKET | MOTOR
BOXING/MMA/WWE | GOLF | TENNIS
GAA | DARTS | SNOOKER | HORSE RACING | ATHLETICS/CYCLING
23-1 - Tuesday : ALL TIMES IN GMT (EST -5)
Time (GMT) Event Name Channel(s)
*** AUSTRALIAN OPEN SCHEDULE AFTER TODAYS LISTINGS ***
1am WWE: Monday Night Raw Game Zone / SportsNet 360 / USA Network / Sky Sports Arena
7:45pm League Cup: Bristol City v Manchester City - Semi-Final Game Zone / ESPN 3 Stream 1 / beIN Sports 11 / Sky Sports Football / Sky Sports Main Event
7:45pm SPL: Partick Thistle v Celtic Game Zone / BT Sport 1
8:30pm Copa Del Rey: Sevilla v Atletico Madrid - Quarter-Final beIN Sports USA
- - -
*** Australian Open Tennis Tournament - Day 9 ***
12am-6am Quarter-Finals EuroSport 1
12am-10:30am Court 1 Game Zone 2
12am-10:30am Court 2 Game Zone 3
12am-10:30am Court 3 Game Zone 4
12am-10:30am Simulcast Game Zone 5
12am-7pm Quarter-Finals Game Zone 1 / TSN 1 / TSN 3 / TSN 4
2am-11am Quarter-Finals ESPN 2
4am-8am Quarter-Finals EuroSport 1
8am-11am Quarter-Finals Game Zone 1 / TSN 1 / TSN 3 / TSN 4
8am-11:30am Quarter-Finals EuroSport 1



ALL TIMES IN GMT (EST -5)
FOOTBALL | RUGBY | CRICKET | MOTOR
BOXING/MMA/WWE | GOLF | TENNIS
GAA | DARTS | SNOOKER | HORSE RACING | ATHLETICS/CYCLING
24-1 - Wednesday : ALL TIMES IN GMT (EST -5)
Time (GMT) Event Name Channel(s)
*** AUSTRALIAN OPEN SCHEDULE AFTER TODAYS LISTINGS ***
1am WWE: Smackdown Game Zone / USA Network / Sky Sports Arena
3am Wrestling: Ring of Honor Game Zone
4am Wrestling: New Japan Pro Wrestling Game Zone
8am Test: South Africa v India Willow Cricket / Sky Sports Cricket / Sky Sports Main Event
11am UEFA Nations League: Draw Sky Sports Football / Sky Sports News
5:30pm Serie A: Lazio v Udinese BT Sport 1
5:30pm Coupe de France: Paris St Germain v Guingamp Game Zone / beIN Sports USA
7:45pm Serie A: Sampdoria v Roma BT Sport 1 / eir Sport 1
8pm League Cup: Arsenal v Chelsea Game Zone / ESPN 3 Stream 1 / beIN Sports 11 / Sky Sports Football / Sky Sports Main Event
8:30pm Copa Del Rey: Real Madrid v Leganes - Quarter-Final Game Zone / beIN Sports USA
- - -
*** Australian Open Tennis Tournament - Day 10 ***
12am-7am Quarter-Finals Game Zone 1 / TSN 1 / TSN 4
12am-10:30am Court 1 Game Zone 2
12am-10:30am Court 2 Game Zone 3
12am-10:30am Court 3 Game Zone 4
12am-10:30am Simulcast Game Zone 5
12am-11:30am Quarter-Finals EuroSport 1
2am-7am Quarter-Finals ESPN 2
4am-8am Quarter-Finals EuroSport 2
8:30am-11am Quarter-Finals Game Zone 1 / ESPN 2 / TSN 1 / TSN 4



ALL TIMES IN GMT (EST -5)
FOOTBALL | RUGBY | CRICKET | MOTOR
BOXING/MMA/WWE | GOLF | TENNIS
GAA | DARTS | SNOOKER | HORSE RACING | ATHLETICS/CYCLING
25-1 - Thursday : ALL TIMES IN GMT (EST -5)
Time (GMT) Event Name Channel(s)
*** AUSTRALIAN OPEN SCHEDULE AFTER TODAYS LISTINGS ***
1am WWE: NXT Game Zone / WWE Network
5am AFC: Alaska FIGHTING Championship 136 Game Zone
6am Twenty20I: New Zealand v Pakistan Sky Sports Cricket / Sky Sports Mix
8am Test: South Africa v India Willow Cricket / Sky Sports Cricket / Sky Sports Main Event
8:30pm Copa Del Rey: Barcelona v Espanyol - Quarter-Final Game Zone / beIN Sports USA
- - -
*** Australian Open Tennis Tournament - Day 11 ***
12:30am-3am Quarter-Finals Game Zone 1 / TSN 4
12am-10:30am Court 1 Game Zone 2
12am-10:30am Court 2 Game Zone 3
12am-10:30am Court 3 Game Zone 4
12am-10:30am Simulcast Game Zone 5
3am-7am Women's Semi-Finals Game Zone 1 / ESPN 2 / TSN 1 / TSN 3 / TSN 4 / EuroSport 1
8am-11:30am Men's Semi-Final #1 EuroSport 1
8:30am-11am Men's Semi-Final #1 Game Zone 1 / ESPN USA / TSN 1 / TSN 3 / TSN 4



ALL TIMES IN EST (GMT +5)
SOCCER | NFL | NCAA
NBA | NHL | MLB | NASCAR
BOXING/MMA/WWE | GOLF | TENNIS
20-1 - Saturday : ALL TIMES IN EST (GMT +5)
Time (EST) Event Name Channel(s)
6pm | Florida Cup: Legia Warsaw v Atletico Nacional | Game Zone 18
6:30pm | UFC 220: Miocic v Ngannou - Fight Pass Prelims | PPV 1
7pm | Bellator 192: Lima v MacDonald - Prelims | Game Zone 19
8pm | UFC 220: Miocic v Ngannou - Prelims | PPV 2 / Fox Sports 1 / Fight Network / TSN 2 / BT Sport 2
9pm | Boxing: Spence JR v Peterson | Game Zone 20 / Showtime / BoxNation
9pm | Bellator 192: Lima v MacDonald | Game Zone 19
9pm | Boxing: Barrionuevo v Veron II | Game Zone 21
10pm | UFC 220: Miocic v Ngannou | PPV 3 / BT Sport 2
3:30pm | NBA: Oklahoma City Thunder at Cleveland Cavaliers | NBA 1
5pm | NBA: Chicago Bulls at Atlanta Hawks | NBA 2
7pm | NBA: Memphis Grizzlies at New Orleans Pelicans | NBA 3
7pm | NBA: Miami Heat at Charlotte Hornets | NBA 4
7:30pm | NBA: Milwaukee Bucks at Philadelphia 76ers | NBA 5
8:30pm | NBA: Golden State Warriors at Houston Rockets | NBA 6
9pm | NBA: LA Clippers at Utah Jazz | NBA 7
9pm | NBA: Toronto Raptors at Minnesota Timberwolves | NBA 8
10pm | NBA: Dallas Mavericks at Portland Trail Blazers | NBA 9
1pm | NHL: Dallas Stars at Buffalo Sabres | NHL 1
1pm | NHL: New Jersey Devils at Philadelphia Flyers | NHL 2
3pm | NHL: New York Rangers at Colorado Avalanche | NHL 3
3pm | NHL: Winnipeg Jets at Calgary Flames | NHL 4
7pm | NHL: Boston Bruins at Montreal Canadiens | NHL 5
7pm | NHL: Carolina Hurricanes at Detroit Red Wings | NHL 6
7pm | NHL: Toronto Maple Leafs at Ottawa Senators | NHL 7
8pm | NHL: Arizona Coyotes at St. Louis Blues | NHL 8
8pm | NHL: Florida Panthers at Nashville Predators | NHL 9
8pm | NHL: Pittsburgh Penguins at San Jose Sharks | NHL 10
8:30pm | NHL: New York Islanders at Chicago Blackhawks | NHL 11
9pm | NHL: Tampa Bay Lightning at Minnesota Wild | NHL 12
10pm | NHL: Vancouver Canucks at Edmonton Oilers | NHL 13
3pm | NCAAF: East/West Shrine Game | NCAAF 1
4pm | NCAAF: NFLPA Collegiate Bowl | NCAAF 2